pumpa Naish AIRMAX 2

Kód: 4359
1 294,70 Kč / ks 1 070 Kč bez DPH
skladem
Můžeme doručit do:
27.5.2024

pumpa pro wing, kite, paddle, SUP,  včetně obalu a hadice

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jedině NAISH nabízí velkou odolnou pumpu s hliníkovou trubkou, která snižuje nebezpečí rozbití, a tím nutnost zakoupení nové, na minimum. Pumpa obsahuje manometr. Navíc je opatřena tzv. Pump Leashem pro přichycení kitu k pumpě při nafukování kitu. Díky tomuto Pump Leashi svého draka nafouknete bez problémů a daleko rychleji.

Rozsah 7-12PSI, vnitřní průměr hadicového bajonetu 20.7mm ( 13/16''), druhý bajonet 16,6mm ( 21/32').

 

2020Naish_HeaderLogo

Since 1979, Naish has been crafting the tools for you to heighten each and every one of those cherished moments. Fine-tuning every curve, edge and seam along the way, each product is thoughtfully constructed, not only to excel in the moment, but to stand the test of time.

Driven by a passion for the sport and a thirst to innovate, Naish fuses the talent of top engineers and athletes with cutting edge technologies and premium materials. The result is a wide range of SUP, windsurfing, kiting and surfing products developed to suit the individual needs of anyone from the seasoned professional, to the weekend warrior, to someone just getting their toes wet for the first time.

Whatever the reason, whatever the impulse, wherever the water takes you . . .

this is your moment. Make it extraordinary.

Aloha,

Robby Naish